Mihaela Buzărnescu, prima reacție după ieșirea nervoasă la adresa antrenoarei: „Nu mi-a zis nimic de rău”





Mihaela Buzărnescu (29 WTA) a fost eliminată de Jelena Ostapenko în turul I de la Doha, scor 1-6, 6-4, 2-6. Românca a vorbit despre ieșirea nervoasă la adresa antrenoarei Justyna Jegiolka.
„Și Ostapenko a venit de la Fed Cup, nu e o scuză. Sunt tristă, pentru că am avut șanse în setul decisiv, dar nu am reușit. Vântul m-a deranjat, nu puteam să arunc mingea și de asta am avut și multe greșeli la serviciu.
Nu sunt supărată pe antrenoare, ne înțelegem super bine. Mai spun și eu unele lucruri la nervi, dar ea știe și la final totul este ok. Suntem foarte apropiate, știe că orice spun nu este valabil. Nu mi-a zis nimic de rău, nu avem nicio problemă”, a declarat Buzărnescu pentru TV Digi Sport.
Comentariile portalului
Aveți dreptate, nu am fost atent la toate amănuntele, am insistat pe idee. Într-un comentariu anterior însă apare și această informație. Ceea ce este chiar bine, ilustrâ (...)
Se pare că v-a scăpat un detaliu! Nu doar mai marele județului a fost cel dintîi la primirea luminii, ci chiar pupila sa a fost cel care (...)
Mai este o întrebare; de ce a secretizat cnsas nota!? Din articolul de pe g4media se înțelege ca cnsas e prima oară când face asta.