miercuri, 24 aprilie, 2024

Update Foto-finish în lupta pentru play-off în Liga 1! Astra și Gaz Metan merg în play-off, Viitorul rămâne pe din afară

de Lucian Dănilă | 23 februarie 2020, 5:41 PM | Sport

0

Luptă foarte strânsă pentru ultimele două locuri din play-off-ul Ligii 1. Astra, Gaz Metan și Viitorul se bat pentru a intra în primele șase echipe din România.

Deși toată lumea vedea pe Astra ca având cele mai mari șanse de a se menține în primele șase clasate, echipa lui Bogdan Andone trece prin momente foarte dificile, fiind condusă la pauză de Sepsi Sfântu Gheorghe cu 2-0 chiar la Giurgiu!

Gaz Metan conduce pe Dinamo după golul marcat de Dumitru Cardoso și la acest scor are biletele de play-off asigurate.

Pe terenul de la Ovidiu, Viitorul lui Hagi se chinuie cu Academica Clinceni. Este 0-0 la pauză. Viitorul are nevoie ca Astra să piardă, sau Gaz Metan să nu câștige, dar este obligată că bată pe Academica.

UPDATE 1

Minutul 69:  Astra a marcat două goluri în două minute și a egalat situația cu Sepsi. Fatai în minutul 66 și Alibec, din penalty, în minutul 68 au marcat golurile care poate trimite pe Astra în play-off. Gruparea antrenată de Bogdan Andone are nevoie de un rezultat de egalitate pentru a-și atinge obiectivul.

În acest moment, Viitorul rămâne în afara play-off-ului.

Min. 71: Astra – Sepsi 2-2

Min. 71: Viitorul – Academica Clinceni 0-0

Min 71: Gaz Metan – Dinamo 1-0