Incident pe un mare aeroport din Europa. Două avioane de pasageri s-au acroșat pe pistă





Un avion al companiei Virgin Atlantic a acroşat un alt avion, sâmbătă, pe aeroportul Heathrow, au anunţat autorităţile aviatice. Nu au fost raportaţi răniţi, relatează stirileprotv.ro.
Virgin a declarat că avionul său Boeing 787-9 terminase un zbor şi nu avea pasageri la bord atunci când vârful aripii sale a atins un avion staţionar al British Airways în timp ce era remorcat de la un stand din Terminalul 3 al aeroportului.
„Am început o investigaţie completă şi amănunţită, iar echipele noastre de ingineri efectuează verificări de întreţinere a aeronavei, care pentru moment a fost scoasă din serviciu”, a precizat Virgin într-un comunicat.
sursa: Pro TV.
Comentariile portalului
Plangere la Politie si smardoiasul sa faca o vizita la Beciul Domnesc.
Cu mare regret am observat că nu ne mai frecventați.... din păcate, ceea ce nu ați înțeles la momentul în care a început să vă jignească (...)
Dacă are acceptul lui Falcă acest individ crede că poate să facă orice îl taie capul trebuie demolată această construcție ilegală și o amendă care să l usture chiar ș (...)