Greu, dar au reușit. Tricolorii au învins Lituania cu 3-1





România a învins luni seară Lituania pe Stadionul Steaua din Ghencea, într-o partidă din etapa a 2-a din Liga Națiunilor, ediția 2024/2025, notează news.ro.
Tricolorii au condus cu 1-0, au fost egalați de lituanieni, care apoi au avut un gol anulat de VAR, iar Mitriță a închis partida în prelungiri.
România câștigă cel de-al doilea meci consecutiv din Liga Națiunilor, după o victorie muncită în fața Lituaniei.
„Tricolorii” au început perfect campania din Liga Națiunilor, cu un succes concludent cu Kosovo, scor 3-0. De partea cealaltă, Lituania vine după o înfrângere, acasă, contra Ciprului, scor 0-1.
România – Lituania, echipele de start
România: Târnovanu – Rațiu, Drăgușin, Burcă, Bancu – M. Marin – Man, R. Marin, N. Stanciu, Mihăilă – Drăguș
Selecționer: Mircea Lucescu
Rezerve: Niță, L. Popescu, Cr. Manea, V. Ghiță, Alibec, Chipciu, I. Hagi, Fl. Coman, Artean, Olaru, Mitriță, Sorescu
Lituania: Gertmonas – Sirvys, Girdvainis, Lekiatas, Tutyskinas, Lasickas – G. Matulevicius, Slivka, Vorobjovas, Dolznikov – Kucys
Selecționer: Edgaras Jankauskas
Citește și: CET Hidrocarburi vinde prin licitație deschisă cu strigare un apartament și un teren
Comentariile portalului
RomaniaFilm iar deraiezi. Nu am susținut niciun plăvan și niciun covrigar. Spre deosebire de tine , care ești un fanatic susținător al tripletei Piticul Diliu-Golanul-Javrila Nu (...)
Doar pare. Puteți fi ceva mai precis? Ce "cstastrofă care urmează" susțin eu? Cât despre presupunerea dvs. potrivit căreia aș vrea să "mă dau bine" pe (...)
Violenta verbala nu e cu mult sub cea fizica si faptul ca jigniti 100% din cei 47% de votanti non-Nicusor spune si asta multe d-le Marginean, recte "Să se uite cine sunt (...)