După ce și-a amenințat de mai multe ori soția, un arădean s-a ales cu ordin de protecție provizoriu





Comunicat. Polițiștii Secției 2 Micălaca au fost sesizați prin apel 112 de către o femeie despre faptul că soțul acesteia de 42 de ani, din municipiul Arad, o amenință în mod constant cu acte de violență, o urmărește oriunde ar merge, manifestând un comportament gelos.
Deplasându-se la fața locului, polițiștii au constatat că cele sesizate se confirmă, pe numele bărbatului fiind emis un ordin de protecție provizoriu.
În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de amenințare.
Comentariile portalului
Aveți dreptate, nu am fost atent la toate amănuntele, am insistat pe idee. Într-un comentariu anterior însă apare și această informație. Ceea ce este chiar bine, ilustrâ (...)
Se pare că v-a scăpat un detaliu! Nu doar mai marele județului a fost cel dintîi la primirea luminii, ci chiar pupila sa a fost cel care (...)
Mai este o întrebare; de ce a secretizat cnsas nota!? Din articolul de pe g4media se înțelege ca cnsas e prima oară când face asta.