luni, 22 iunie, 2026

Special Arad Logo

    Cine are drum spre București, pe DN7, va fi obligat la… răbdare. Trafic restricționat între Pitești și Râmnicu Vâlcea, până la sfârșitul anului

    de Special Arad | 10 octombrie 2025, 8:41 AM | Administraţie | Naţional

    0

    Circulația rutieră pe DN 7, între Pitești și Râmnicu Vâlcea, se va desfășura cu restricții până la finalul anului 2025, în zona Dedulești.

    Măsura a fost impusă în urma demarării lucrărilor de consolidare a rambleului și refacere a părții carosabile la kilometrul 152. Potrivit Inspectoratului de Poliție Argeș, intervenția este necesară pentru creșterea siguranței rutiere.

    Pe durata lucrărilor, traficul se va desfășura alternativ, pe o singură bandă, în ambele sensuri, circulația fiind dirijată cu ajutorul semafoarelor.

    Termenul estimat pentru finalizarea lucrărilor este 31 decembrie 2025.

    Citește și: Numerele extrase la Loto joi, 9 octombrie 2025

    Urmărește Special Arad și pe Google News, Twitter, LinkedIn și Instagram!

    Distribuie articolul

    Comments are closed.