Din ciclul cacofoniilor… Ioțcu cumpără tot, inclusiv o clădire al cărei preț, împreună cu reparațiile de rigoare, va ajunge la peste 1 milion de euro (II)





Așa cum am promis, Special Arad revine cu noi dezvăluiri în ceea ce privește activitatea președintelui Consiliului Județean Arad, Nicolae Ioțcu – o activitate centrată pe cheltuirea fără noimă a banilor publici. Mâine, Special Arad publică un amplu articol care dovedește încă o dată că lui Ioțcu îi place să arunce cu bani publici după cum îl taie capul… sau poate după interes, bazându-se pe un aparat de vot care, nu numai că votează orice proiect „în orb”, ci nici măcar nu dezbate hotărârile supuse aprobării.
Nu mai puțin de 1.000.000 de euro urmează să fie cheltuiți de CJA pentru cumpărarea și modernizarea unei clădiri din Arad, în condiții – opinăm noi – destul de suspecte și, așa cum v-ați obișnuit, cu o mare diferență între prețul achitat și cel evaluat pe piața liberă. Asta ca să nu mai ne enervăm când ne gândim că Ioțcu n-a dat nici măcar un leuț unui oraș ca și Chișineu Criș!
Va fi, credem noi, încă un motiv ca Prefectura Arad să atace o nouă hotărâre a Consiliului Județean Arad și, în același timp, un prilej „de studiu” pentru organele de anchetă.
Așadar, revenim.
Comentariile portalului
Pai stai putin. Peste tot apare cu FCC UAV! Google, FB, Insta...cum de?
Mulțumim Falcă
DNA sa verifice exploatarile ilegale de agregate minerale in arie protejata efectuate in perioada 18.03.2025 si 16.04.2025 in zona 3 Insule, de catre Tehnodomus. Aproximativ 23.000 mc de agregate minerale exploatate fara documente legale. (...)