Copii din medii dezavantajate economic se vor bucura de o tabără de vară la Moneasa!





Comunicat. Asociația Non Profit Oaza în parteneriat cu Asociația Servicii Sociale Arad și Centrul Cultural Județean Arad, derulează proiectul „Învățăm să trăim sănătos”, în perioada iulie – septembrie 2018 . Proiectul este cofinanțat de Centrul Cultural Județean Arad și se adresează copiilor cu care lucrează cele două asociații, copii care provin din medii dezavantajate social și economic. Proiectul debutează cu un seminar de nutriție și degustare de produse „altfel” și va continua cu o tabără de vară în care copiii vor face mișcare , vor învăța să descopere și să iubească natura , vor face activități de ecologizare a zonei, și vor participa la concursuri sportive ce vor fi premiate la finalul taberei.
Comentariile portalului
Ramane de vazut ce va fi dupa instalare, dezastrul e iminent oricum, vom vedea cum se potriveste guvernarea unei tari cu administrarea unui oras sau judet dar cat timp accepta( (...)
Falcă e mult mai mult decât bolojan Uitați vă la Cum arată Aradul față de Oradea de ce nu este pomenit și numele acestui ctitor de Arad el (...)
Să ne ferească Dumnezeu că acest imbecil să ajungă prim ministru să nu i dați prostului puterea că s a văzut cât de Răzbunător este