Claudiu Răducanu a fost eliberat pe cauțiune!





UPDATE
Fostul atacant al Stelei a fost arestat în Mexic pentru clonare de carduri şi pentru că a încercat să ofere mită poliţiei mexicane.
Claudiu Răducanu şi celălalt român alături de care a fost arestat au fost eliberaţi pe cauţiune şi trimişi într-un centru pentru imigranţi, pentru a se stabili dacă au intrat legal în Mexic.
Cei doi au plătit câte 1.750 de euro pentru a fi eliberaţi şi au fost preluaţi de agenţi ai serviciului de imigrări şi plasaţi într-un centru din oraşul Chetumal, informează Mediafax.
––––––––––––––––––––-
Presa din Mexic anunţă că fostul jucător al Stelei, Claudiu Răducanu, a fost reţinut vineri în Mexic pentru folosire de carduri false şi dare de mită. Fostul jucător al Stelei a fost prins într-un centru comercial din Cancun, împreună cu un alt cetăţean român, informează Mediafax.
Procurorii mexicani au început o anchetă împotriva celor doi pentru fals, uz de fals şi dare de mită. Asupra lor s-a găsit un card al băncii HSBC şi peste alte 60 de carduri, posibil false. Anchetatorii declară că cei doi au retras sume de pînă la 300 de euro. Potrivit presei mexicane, cei doi au încercat să ofere mită poliţiştilor pentru a nu fi arestaţi.
Claudiu Răducanu a evoluat ultima dată la echipa FC România, care activează în ligile inferioare din Anglia, iar în România a jucat pentru Steaua, FC Vaslui, U Cluj şi Extensiv Craiova, scrie mediafax.ro.
Comentariile portalului
Au 27 ani de muncă, respectiv 30 de ani de muncă, nu este vârsta lor
Care ,,numeroase generatii".... au 27 și 30 de ani, câte generații puteau pregăti? Dar să nu umbrim munca lor. Felicitări
Uite cum fugem tot timpul Gică Galerie. 🤣A fugit și de la Antena 3, poate pt că de dimineața l-au nervat la nervii capului niste ,,scârbe" de ziariști (...)