Camion cu 23 tone de deșeuri de plastic și cauciuc, oprit la PTF Nădlac II (Video)





Garda de Mediu Arad anunță că astăzi, în jurul orei 10:30, unui autocamion care transporta o cantitate de 23,21 tone de deșeuri de material plastic și cauciuc i-a fost interzisă trecerea frontierei de stat, la PTF Nădlac II, întrucât nu a respectat prevederile legale.
Deșeurile de plastic și cauciuc provin din Cehia și trebuiau să ajungă la o societate din județul Timiș.
Camionul nu a mai ajuns la destinație deoarece la momentul controlului la frontieră, transportul nu a fost înregistrat în Registrul ROAFM, informează Garda de Mediu Arad.
Comentariile portalului
A! Mi-am adus aminte ce ma impresionat, că cea dă la întrare cu divaisul căreia i-m dat buletinul a știut de data asta sa citească corect numele străzii! Î (...)
Ce te-a impresionat LA alegeri🤔 Un catindat , alt catindat, scrisorile primite de la unii sau alții, discursul de învingător deși era învins etc Sau poate rezultatul, gen, (...)
Pe mine m-a impresionat mobilierul. Dacă mai vedeam un scaun cu etichetă, plângeam.