Baschetbalistele Aradului au câștigat clar primul meci fără spectatori care s-a jucat vreodată la Polivalentă





FCC Baschet Arad și Olimpia CSU Brașov au jucat, duminică seara, un meci cu ușile închise în cadrul ultimei runde a Ligii Naționale de baschet feminin, una cu dispute care nu au a mai putut influența ierarhia înainte de play-off.
Arădencele s-au impus clar cu scorul de 78-56 (14-11, 17-11, 21-16, 21-16), principalele marcatoare fiind: Ciotir 15, Fodor 12, respectiv Zubac 18 și Al Ash Hab 12.
Disputa s-a desfășurat într-o atmosferă inedită, de liniște aproape totală, fiind primul meci jucat la Polivalengta arădeană cu porțile închise. A surprins înălțimea scăzută a oaspetelor, doar cele două marcatoare principale și Armanu arătând precum o baschetbalistă de manual.
În alte meciuri de duminică seara în Grupa A valorică: Universitatea Cluj vs. CSM Târgoviște 74-82 și Sepsi Sf. Gheorghe vs. CSM Satu Mare 73-58.
FCC Baschet a încheiat pe locul trei, cu 8 succese și 5 înfrângeri, urmând a evolua cu echipa din Cluj în prima rundă a play-off-ului. Primele două partide – se joacă pe sistemul „cel mai bun din cinci partide” – au loc la Arad. Oficial acestea sunt programate în 14 și 16 martie, dar ar putea avea loc mai devreme, acest lucru urmând a se stabili la începutul săptămânii.
Comentariile portalului
din pacate nu este doar o poveste…este cosmarul realitatii in care ne regasim foarte multi…
Parasca a fost profesor pentru sute, poate chiar mii de politisti din intreaga lume. Ce cauta el in politica?
Nu se potriveste absolut deloc aceasta apropiere politica - biserica. De ce nu a fost reprezentat Aradul de un doctor bun sau de un profesor de calitate sau un inginer (...)