Au furat toată parcarea! Situație greu de imaginat aproape de granița cu județul Arad (Foto)





Situație greu de imaginat pe un drum național din apropiere cu granița dintre județele Arad și Hunedoara. Hoții au reușit să fure o… parcare. Potrivit reprezentanților Direcției Regionale de Drumuri și Poduri Timișoara, băncile, masa, coșurile de gunoi, precum și alte elemente din fier forjat au dispărut din parcarea aflată pe DN 76, între Brad și Groși, din județul Hunedoara, scrie pressalert.ro.
„S-a furat… parcarea! Echipa Secției de Drumuri Naționale Deva aflată pe DN 76 a sesizat că din parcarea de la km 42+150, între Brad și Groși, jud. Hunedoara, au dispărut elementele din fier forjat montate în spațiul de refugiu. Parcarea a fost amenajată în cadrul proiectului de reabilitare a DN 76. Au fost furate băncile, masa, coșurile de gunoi, precum și alte elemente din fier forjat”, a anunțat DRDP Timișoara, pe Facebook.
Potrivit reprezentanților instituției, asemenea furturi au fost reclamate la Poliție și în trecut, Secția de Drumuri Naționale Deva constituindu-se parte civilă, scrie pressalert.ro.
Comentariile portalului
din pacate nu este doar o poveste…este cosmarul realitatii in care ne regasim foarte multi…
Parasca a fost profesor pentru sute, poate chiar mii de politisti din intreaga lume. Ce cauta el in politica?
Nu se potriveste absolut deloc aceasta apropiere politica - biserica. De ce nu a fost reprezentat Aradul de un doctor bun sau de un profesor de calitate sau un inginer (...)