Atrium Mall „înghite” tot! Un alt brand va deschide în centrul comercial de lângă Gara CFR (FOTO)





Știri Arad. Ziua de 25 noiembrie 2016 va rămâne de referință pentru centrul comercial Atrium Mall din Arad. Mulți știau, alții au văzut chiar la fața locului, dar de astăzi s-au deschis cele trei magazine ale grupului Inditex, Pull & Bear, Stradivarius și Bershka.
Șe știa despre migrarea celor trei branduri de la Galleria Mall la Atrium Mall, centrul comercial de lângă Gara CFR profitând de degringolada concurenței. Din păcate, Zara, un alt brand al grupului Inditex, cel mai cunoscut dintre ele, este în stand-by, iar cei care obișnuiau să cumpere de la acest magazin sunt nevoiți, cel puțin pentru o perioadă, să facă un drum până la Iulius Mall la Timișoara, sau să aleagă străinătatea, Clujul sau alte orașe unde Zara este prezentă.
Un plus în comparație cu ceea ce găseam la Galleria Mall, magazinul Stradivarius urmează să deschidă la Atrium Mall și magazinul pentru bărbați, Stradivarius Man.
După deschiderea la mall a magazinelor Pull & Bear, Stradivarius și Bershka, un alt brand este așteptat să deschidă. Se va întâmpla în câteva zile, poate săptămâni, și este vorba despre o cafenea: Segafredo. Aceasta va fi locată în locul fostei cafenele Patchouli, vizavi de Cinema City.
Comentariile portalului
din pacate nu este doar o poveste…este cosmarul realitatii in care ne regasim foarte multi…
Parasca a fost profesor pentru sute, poate chiar mii de politisti din intreaga lume. Ce cauta el in politica?
Nu se potriveste absolut deloc aceasta apropiere politica - biserica. De ce nu a fost reprezentat Aradul de un doctor bun sau de un profesor de calitate sau un inginer (...)