Anul sportiv în Arad este deschis vineri, 3 ianuarie, de către Cupa Presei la șah. A XVIII-a ediție!





Ediția cu numărul XVIII a Cupei Presei la șah rapid, dedicată jurnaliștilor arădeni, va avea loc vineri, 3 ianuarie 2025, începând cu ora 18.00, la sediul de pe Strada Banu Mărăcine al Șah Club Vados Arad.
Este prima competiție a anului 2025 în peisajul sportului de pe Mureș, pentru ca a doua zi, în 4 ianuarie, să se desfășoare la Sala Polivalentă un meci de baschet feminin.
Tradiionala întrecere pe 64 de pătrățele este organizată de Alin Câmpeanu, președintele Șah Club Vados Arad – clubul campion al României la șah seniori, în 2024.
Citește și: Jurnaliștii arădeni s-au întrecut la șah. A fost a XVII-a ediție a competiției organizate de Alin Câmpeanu
Comentariile portalului
Ancelotti... ca-i liber de contract! UTA nu are bani sa plateasca salariile la zi.... si voi visati cai verzi pe pereti!
Numai prostii debitați dle "Surlea"...de la lucrul frumos pe care îl fac cei cu drujbele primăriei Arad până la inepția cu teiul lui Eminescu+auzi (...)
E amuzant cum lumea ataca si il fac pe Nicusor Dan raul cel mai mic, ca si cum ar fi fost lumea pusa sa voteze intre Iliescu si Vadim, sau (...)