Anis Kalajdzic, unul dintre cei mai buni arbitri asistenți din Bosnia, arestat pentru crimă! A împușcat mortal o femeie
Un incident șocant a zguduit duminică seară orașul Mostar, după ce un arbitru asistent din Prima Ligă a Bosniei și Herțegovinei, Anis Kalajdzic, în vârstă de 33 de ani, a fost arestat pentru uciderea unei femei. Crima a avut loc într-un restaurant din centrul orașului, unde victima se refugiase în încercarea de a scăpa de agresor, scrie Golazo.ro.
Potrivit presei locale, Kalajdzic – considerat unul dintre cei mai apreciați arbitri asistenți din Bosnia și fiul fostului fotbalist Avdo Kalajdzic – ar fi urmărit tânăra încă de la o stație de autobuz. Speriată, femeia a fugit într-un local din apropiere și a reușit să alerteze poliția în timp ce fugea. Suspectul ar fi pătruns după ea și, conform primelor informații, ar fi împușcat-o mortal în toaleta restaurantului.
La sosirea forțelor de ordine, arbitrul a fost reținut imediat. Ancheta sugerează că acesta ar fi încercat să se sinucidă pe loc, însă arma s-ar fi blocat, permițând intervenția polițiștilor.
Identitatea victimei nu a fost încă făcută publică, însă presa din Bosnia notează că aceasta era originară din Kalesija și se mutase recent la Mostar pentru serviciu. Surse locale indică faptul că între cei doi ar fi existat o relație, iar ruptura ar fi declanșat conflictul care s-a sfârșit tragic.
Autoritățile investighează în continuare circumstanțele crimei, inclusiv motivul pentru care Kalajdzic își înregistrase de curând arma, invocând presupuse amenințări legate de activitatea sa în fotbal.
Cazul a stârnit o undă de șoc în Bosnia și Herțegovina, adăugându-se unei serii îngrijorătoare de acte de violență împotriva femeilor care au marcat recent țara.
Urmărește Special Arad și pe Google News, Twitter, LinkedIn și Instagram!
Comments are closed.














Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)