Ai furat. Dar cât de prost să fii, să te prindă poliția șantajând păgubitul?





Hotii de buzunare devin tot mai inventivi pe zi ce trece. Sta marturie decizia unuia care s-a gandit ca ar putea incasa niste bani dupa un furt ca la carte.
Este vorba de un tanar de 18 ani din Caras Severin care in noaptea de 9 spre 10 noiembrie a reusit sa ii fure unei fete telefonul mobil din buzunar, pe cand se afla intr-un local din Oravita.
Apoi, hotul a intrat pe Facebook, a identificat-o rapid pe mama fetei si a abordat-o online. I-a propus femeii sa-i restituie telefonul fiicei in schimbul a 250 de lei.
Femeia a lasat impresia ca cedeaza santajului si a anuntat Politia.
Cand cei doi s-au intalnit sa faca ‘tranzactia’, politistii l-au incatusat pe hotul santajist.
Acum e cercetat pentru furt calificat si santaj. Telefonul fetei a fost recuperat.
sursa: opiniatimisoarei
Foto: Arhiva
Comentariile portalului
Plangere la Politie si smardoiasul sa faca o vizita la Beciul Domnesc.
Cu mare regret am observat că nu ne mai frecventați.... din păcate, ceea ce nu ați înțeles la momentul în care a început să vă jignească (...)
Dacă are acceptul lui Falcă acest individ crede că poate să facă orice îl taie capul trebuie demolată această construcție ilegală și o amendă care să l usture chiar ș (...)