Accident grav la Șimand! Doi arădeni sunt în stare critică la spital (Foto+Video)





Știri Arad. Doi arădeni au ajuns în stare gravă la spital după un accident care a avut loc în această dimineață la Șimand.
Un microbuz marca Peugeot, cu numărul AR-10-BKK, care circula din direcția Șimand către Arad, la kilometrul 23 plus 800 metri, nu a păstrat distanța în timpul mersului și a intrat în spatele unui autocamion înmatriculat în Republica Ucraina, care, a încetinit pentru că avea în față un utilaj agricol (combină).
În urma coliziunii, două persoane au fost încarcerate în microbuz fiind transportate la Spitalul Clinic Județean Arad în stare gravă. La fața locului se află poliția care efectuează măsurători.
Comentariile portalului
A venit răsplata pentru campania făcută lui dricușor. Asta în caz că mai avea cineva dubii că ambii sunt oamenii serviciilor, deși unii aberau că e " (...)
Descinderi.
UDMR = partid proeuropean, valori europene etc. Nu mai corespunde acum cu descrierea ?