A murit Adrian Cotoraci, director în cadrul UVVG Arad





Adrian Cotoraci, fostul soţ al rectorului Universităţii de Vest „Vasile Goldiş” Arad, Coralia Cotoraci, a murit azi-noapte, la vârsta de 64 de ani. Din informațiile pe care le deținem, acesta a făcut infract în jurul orei 4 dimineața.
Adrian Cotoraci era angajatul Universității de Vest „Vasile Goldiş” din Arad, fiind responsabil cu protecţia datelor cu caracter personal în conformitate cu Regulamentul privind Protecţia Datelor GDPR (UE) 679/2016. Anterior, Cotoraci a fost director în cadrul UVVG la Incubatorul Tehnologic şi de Afaceri ITA-Goldtech Arad şi director la Departamentul Relaţii Internaţionale din cadrul instituției de învățământ superior.
Înainte de a lucra în cadrul universității private din Arad, Adrian Cotoraci a fost angajat la Administrația Zonei Libere Curtici-Arad şi Continental Automotive Products Timisoara.
Potrivit datelor făcute publice pe contul său de Facebook, Adrian Cotoraci a studiat Instituţii de Drept civil şi procesual civil la Universitatea de Vest „Vasile Goldiş” din Arad, specializare pe care a absolvit-o în 2011.
Priveghiul va avea loc azi, 09.04.2025, de la ora 17:00, și mâine 10.04.2025, de la ora 17:00. Slujba de înmormântare va avea loc vineri, 11.04.2025, ora 13:00. Toate vor avea loc la Casa funerară Kuki din Grădiște.
Citește și:
S-a stins din viață Pavel Belean, cel mai longeviv director al Finanțelor din Arad
Comentariile portalului
Cât de prost să fii să nu înțelegi nici în ”al 9-lea” cea că rampele sunt ale primăriei și Retim joacă cum le cântă ei. Proiectul “ (...)
Cum masa sa opresti apa calda toata ziua??? Opriti-o noaptea mizeriilor. Sau nu vreti sa platiti spor de noapte muncitorilor???
Si-o merita. Sunt mega nesimtiti majoritatea motociclistilor. Frustrati hormonal. Sigur ne umezim tot cand ii vedem si auzim cum ambaleaza motoarele cu toba taiata.