A fost modernizat liceul din Sebiș
Consiliul Județean informează că Liceul Teoretic Sebiș a fost inaugurat oficial după finalizarea unui amplu proiect de reabilitare și modernizare, care oferă condiții educaționale moderne pentru aproximativ 1.150 de copii din orașul Sebiș și din localitățile învecinate.
Valoarea totală a investiției se ridică la 9.147.000 lei, finanțarea fiind asigurată din surse multiple: 6.147.000 lei prin Administrația Fondului pentru Mediu (AFM) și 3.000.000 lei din bugetul local, din care contribuția Consiliului Județean Arad a fost de 1.700.000 lei.
Modernizarea liceului a vizat creșterea eficienței energetice, îmbunătățirea condițiilor de studiu și siguranță, adaptarea spațiilor educaționale la standardele actuale, într-un demers care reflectă importanța strategică acordată educației la nivel local și județean.
Citește și:
Urmărește Special Arad și pe Google News, Twitter, LinkedIn și Instagram!
Comments are closed.


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)