Crimă în manieră islamică la Hălmagiu! I-a pus lațul la gât soției după care a târât-o cu calul





Știri Arad. Un sat aparținător comunei Hălmagiu a fost scena unei crime oribile. Este vorba despre un sat mic, cu case răsfirate, acolo unde un bâtrânel în vârstă de 75 de ani se pare, conform procurorilor, că și-a ucis soția într-un mod barbar.
Din primele cercetări ale organelor de anchetă, bătrânul i-ar fi pus lațul la gât soției sale în vârstă de aproximativ 70 de ani, apoi a legat-o și de o mână, după care a prins-o de cal, l-a biciuit și astfel acesta a târât-o pe o distanță de aproximativ 200 de metri, femeia murind sugrumată!
Martori la presupusa crimă nu există pentru că în satul Poienari casele sunt răsfirate, iar locuitorii sunt puțini. Oribila faptă s-a petrecut chiar lângă casa celor doi soți. Suspectul acestei crime demne de scenarii ale celor din Statul Islamic nu își recunoaște fapta, spunând că soția sa a dispărut de acasă sâmbătă seara.
Bătrânul a fost reținut de procurori și urmează a fi prezentat judecătorilor cu propunere de arestare preventivă pe termen de 30 de zile.
NOTĂ: FOTOGRAFIA NU ESTE DE LA FAȚA LOCULUI
Comentariile portalului
din pacate nu este doar o poveste…este cosmarul realitatii in care ne regasim foarte multi…
Parasca a fost profesor pentru sute, poate chiar mii de politisti din intreaga lume. Ce cauta el in politica?
Nu se potriveste absolut deloc aceasta apropiere politica - biserica. De ce nu a fost reprezentat Aradul de un doctor bun sau de un profesor de calitate sau un inginer (...)