🔥 Incendiu la un autotren pe autostrada A1, între Arad și Timișoara. Traficul se desfășoară cu dificultate
Un incendiu a izbucnit în această dimineață la un autotren aflat pe autostrada A1, pe sensul de mers Arad – Timișoara. Incidentul s-a produs în jurul orei 07:50, la kilometrul 525, iar pompierii au intervenit de urgență pentru lichidarea flăcărilor.
La fața locului au fost mobilizate echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Arad, care acționează cu două autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD.
Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență Arad, incendiul se manifestă prin ardere generalizată la nivelul remorcii autotrenului. Din primele informații, nu sunt înregistrate victime.
Intervenția pompierilor este în desfășurare, iar șoferii care tranzitează zona sunt sfătuiți să circule cu prudență și să respecte indicațiile autorităților.
Urmărește Special Arad și pe Google News, Twitter, LinkedIn și Instagram!
Comments are closed.


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)