joi, 18 iunie, 2026

Special Arad Logo

    🚑 Accident pe autostrada A1, între Arad și Timișoara: 11 persoane implicate, cinci au ajuns la spital

    de Special Arad | 3 aprilie 2026, 8:28 AM | Știri Arad | Trafic Arad

    0

    Un accident rutier a avut loc azi noapte pe autostrada A1, pe sensul de mers Arad – Timișoara, în apropiere de localitatea Orțișoara. În incident au fost implicate un microbuz în care se aflau zece persoane și un autoturism cu un singur ocupant.

    La fața locului au intervenit de urgență două echipaje ale Serviciului de Ambulanță Județean (SAJ), încadrate cu asistenți medicali, precum și două echipaje SMURD. Toate cele 11 persoane implicate în accident au fost găsite conștiente și neîncarcerate.

    În urma evaluării medicale, șase dintre victime au refuzat transportul la spital. Alte cinci persoane au fost preluate și transportate la Unitatea de Primiri Urgențe din Timișoara pentru investigații și îngrijiri de specialitate.

    Victimele transportate, cu vârste cuprinse între 20 și 32 de ani, au suferit diverse traumatisme. O tânără de 22 de ani a fost diagnosticată cu traumatism cranio-cerebral, iar un bărbat de 32 de ani a suferit un traumatism toracic și leziuni la membrul superior stâng. De asemenea, o tânără de 20 de ani prezintă traumatism cranio-cerebral, o femeie de 28 de ani a suferit un traumatism la brațul drept, iar un bărbat de 27 de ani a fost diagnosticat cu traumatism maxilo-facial și leziuni la brațul stâng.

    acc 1

    Citește și:

    Reducerea accizei la motorină: Guvernul ieftinește litrul cu 30 de bani și limitează schimbările de preț la pompă

    acc 2

    Urmărește Special Arad și pe Google News, Twitter, LinkedIn și Instagram!

    Distribuie articolul

    Comments are closed.