luni, 22 iunie, 2026

Special Arad Logo

    Șofer rănit într-un accident la una dintre ieșirile de pe Autostrada A1

    de - | 4 octombrie 2025, 3:36 PM | Regional

    0

    Un accident rutier a avut loc în această dimineață la ieșirea de pe Autostrada A1 spre Orăștie. Pompierii Detașamentului Orăștie au fost chemați de urgență să intervină, după ce un autoturism a ieșit de pe carosabil, scrie servuspress.ro.

    Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Hunedoara, la fața locului au fost trimise o autospecială de descarcerare și o ambulanță SMURD. În urma verificărilor, s-a constatat că în mașină se afla doar șoferul, care a fost asistat de paramedici la locul accidentului.

    Bărbatul a fost transportat ulterior la Compartimentul de Primiri Urgențe (CPU) Orăștie pentru investigații și îngrijiri medicale suplimentare.

    Pompierii militari au asigurat și măsurile de prevenire a incendiilor, pentru a elimina orice risc în zona accidentului.

    Urmărește Special Arad și pe Google News, Twitter, LinkedIn și Instagram!

    Distribuie articolul

    Comments are closed.