Andrei Stoicescu, un român stabilit în Munchen, a murit aseară pe „Allianz Arena” în timpul finalei Spania – Portugalia
Andrei Stoicescu, un tânăr din Pitești stabilit în Munchen, a murit aseară pe „Allianz Arena” în timpul finalei Spania – Portugalia. Andrei s-a prăbușit și a murit în stadion în zona rezervată media.
Acesta s-a prăbușit de la o înălțime de aproximativ 8 metri pe ciment. „A căzut două niveluri și s-a lovit de cimentul din zona media a stadionului din Munchen. În ciuda eforturilor făcute de medici, fanul nu a putut fi salvat”, scrie digisport.ro.
Andrei Stoicescu era suporter al echipei CSA Steaua și nu a ratat niciun meci jucat de România la Euro 2024.
Andrei Stoicescu, pe stadionul din Munchen, la Spania – Portugalia / Foto: Digi Sport
Inclusiv selecționerul Spaniei, Luis de la Fuente (63 de ani), a vorbit despre moartea românului: „Înainte de a începe cu întrebările, aş dori să transmit condoleanțe pentru moartea unui suporter astăzi în tribune”.














Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)