miercuri, 21 mai, 2025

Special Arad Logo

    Descinderi lângă București. O fată de 15 ani a fost racolată din Oradea și obligată să se prostitueze

    de - | 21 mai 2025, 8:05 AM | Naţional

    0

    Descinderi în comuna Chiajna, lângă Capitală, într-un dosar pentru trafic de minori, relatează ProTv.

    Victima ar fi o adolescentă, de 15 ani, racolată din Oradea și obligată să se prostitueze.

    Două persoane,un bărbat și o femeie, au fost arestate în acest caz, iar o altă femeie a fost pusă sub control judiciar. Suspecții au între 23 și 25 de ani.

    Cei trei împărțeau sumele obținute din exploatarea adolescentei.

    La cele 4 percheziții domiciliare, polițiștii de la Brigada de Combatere a Criminalităţii Organizate Oradea și procurorii au ridicat mai multe mijloace de probă.

    Citește și:

    VIDEO. Pompierii arădeni, exercițiu la Policlinica CFR la solicitarea MApN

     

    Urmărește Special Arad și pe Google News, Twitter, LinkedIn și Instagram!

    Distribuie articolul

    Scrie un comentariu

    1 + 9 =

    Redacția Special Arad își rezervă dreptul de a selecta și a modera comentariile în funcție de relevanța lor față de subiect. Comentariile care nu fac referire la subiectul prezentat nu vor fi aprobate. De asemenea, răspunderea juridică aparține autorului comentariului.