FCSB va juca cu Olympique Lyon în „optimile” Europa League! Tabloul complet al competiției
FCSB s-a calificat în optimile Europa League după ce a trecut în dublă manșă de campioana Greciei, PAOK Salonic, 2-1 în Grecia și 2-0 la București, un scor de 4-1 la general pentru formația roș-albastră.
Astăzi s-a tras la sorți tabloul întreg al competiției până la faza semifinalelor. Finala se va disputa în Spania, în capitala Țării Bascilor, la Bilbao.
FCSB putea să cadă fie cu Eintracht Frankfurt, fie cu francezii de la Olympique Lyon. Sorții au decis să joace cu Lyon, în timp ce nemții vor juca cu Ajax Amsterdam.
În caz de calificare, FCSB ar putea să reediteze duelul cu Manchester United, asta doar dacă britanicii trec de bascii de la Real Sociedad.
FCSB are cinci dueluri cu francezii. A câștigat cu Lens (4-0), în sezonul 2005-2006 din Cupa UEFA și a jucat de 4 ori cu Lyon, în grupele Champions League.
Prima „dublă” a avut loc în sezonul 2006-2007 (3-0 pentru Lyon și 1-1), a doua s-a jucat în sezonul 2008-2009 (5-3 și 2-0 pentru francezi).
„Optimile” Europa League
Bodo/Glimt – Olympiacos
Fenerbahce – Rangers
Eintracht Frankfurt – Ajax
FCSB – Lyon
AZ Alkmaar – Tottenham
Real Sociedad – Manchester United
Viktoria Plzen – Lazio
Roma – Athletic Bilbao
„Sferturile” Europa League
Sfertul 1: Bodo/Glimt / Olympiacos – Fenerbahce – Rangers
Sfertul 2: AZ Alkmaar / Tottenham / Eintracht Frankfurt – Ajax
Sfertul 3: Fenerbahce / Rangers – Roma / Athletic Bilbao
Sfertul 4: FCSB / Lyon – Real Sociedad / Manchester United
„Semifinalele” Europa League
Sfertul 2 vs. Sfertul 1
Sfertul 3 vs. Sfertul 4


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)