De la Timișoara până în Serbia cu barca și pe bicicletă. Poliția de Frontieră redeschide granița și pe canalul Bega
Un nou weekend în care granița româno-sârbă este deschisă atât pe pista de biciclete, cât și pe apă pentru ambarcațiuni de tot felul, informează opiniatimisoarei.ro.
Iubitorii de pedalat sau de aventură pe apă pot profita de vremea frumoasă din acest sfârșit de săptămână și se pot duce în Serbia, pe bicicletă sau pe apă, cu barca, plecând de la Timișoara spre Zrenjanin (Serbia).
Trecerea frontierei se face pe baza cărții de identitate, până duminică, între orele 08:00 și 20:00.
Cei interesați să petreacă sfârșitul de săptămână la Zrenjanin pot găsi oportunități de cazare și locații de luat masa pe pagina de internet www.visitzrenjanin.com.


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)