A doua regiune din Rusia declară stare de urgență după contraatacul ucrainean
Șeful Regiunii Belgorod din Rusia a declarat stare de urgență, descriind situația ca fiind „extrem de dificilă” pe fondul bombardamentelor ucrainene, scrie Ground.news.
Guvernatorul Gladkov a declarat că Belgorod a suferit atacuri peste noapte de la dronele ucrainene, provocând incendii și daune unui bloc de apartamente.
Știrea este confirmată și de agenția de presă rusă TASS, însă contraatacul ucrainean pe teritoriul Rusiei este numit atac terorist în presa rusească.
Săptămâna trecută, guvernatorul regiunii Kursk a declarat starea de urgență din cauza forțelor ucrainene care au pătruns 12 km în teritoriu.


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)