Monica Mihaela Cojocaru își lansează albumul de debut, „Flori albastre”, cu sprijinul Hub cultural mARTA





Artista locală de muzică folk Monica Mihaela Cojocaru își lansează albumul de debut, intitulat „Flori albastre”, cu sprijinul Hub cultural mARTA, vinerea următoare (26 iulie), la ora 18.
Evenimentul va avea loc la sediul provizoriu Hub Cultural mARTA, situat pe Bd. Revoluției 49-53 (lângă fostul Cinema Dacia). Intrarea va fi liberă.
„Cu mare bucurie vă anunț că a sosit momentul pentru lansarea primului meu album de muzică folk, FLORI ALBASTRE! Vă invit să fiți alături de mine în acest moment important din viața mea, vineri, 26 iulie, ora 18:00, la sediul hub-ului cultural mARTA, fostul cinema Dacia. Aduc mulțumiri din suflet tuturor celor care au contribuit la aceasta realizare, care m-au încurajat, care au crezut în mine!”, anunță artista Monica Mihaela Cojocaru.
Albumul a fost realizat în studioul artistului Jul Baldovin, iar cântăreața a colaborat și cu interpreții de muzică folk Daniel Julean și Maria Nicoleta Brola. Numele albumului este dat de cântecul scris pe versurile poetei Eugenia Ponta Pete.
„Vino alături de noi pentru a celebra debutul discografic al Monicăi Mihaela Cojocaru și pentru a petrece o seară memorabilă într-o atmosferă plină de armonie și voie bună”, transmite Hub cultural mARTA.
Comentariile portalului
și-au dat mâna fanarioții cu șTrumphii, poate îi deranja că în 1919 nu se jucau nici măcar cu trenulețe de jucărie când la Arad se (...)
CE FAIN: TRENUL TRECE SI PRIN CARACAL CU ACEASTA OCAZIE SE POATE VIZITA SI FABRICA DE VAGOANE ARAD DE LA CARACAL CE FAIN
Da, Clubul Sportiv Baschet Arad este același cu echipa cunoscută anterior sub denumirea FCC ICIM Arad. De-a lungul timpului, echipa de baschet feminin din Arad a trecut prin mai (...)