Câte o oră, timp de așteptare la frontierele Nădlac I și Nădlac II





Suntem în plin sezon al concediilor, ceea ce înseamnă că Punctele de Trecere a Frontierei (PTF), în special cele aflate în vestul țării, sunt aglomerate.
Luni, în jurul prânzului, atât la PTF Nădlac I cât și la PTF Nădlac II, timpul de așteptare – pe sensul de intrare în România – era de câte 60 de minute, conform aplicației Trafic Online a Poliției de Frontieră. În același timp, la frontierele Vărșand și Turnu se aștepta doar 10 minute pentru control. La frontiera Nădlac II au fost deschise cinci artere pentru efectuarea controlului, iar la PTF Nădlac I – două artere.
Pe sensul de ieșire din țară, la PTF Nădlac II se înregistra cel mai mare timp de așteptare: 60 de minute – aici fiind deschise patru artere pentru efectuarea controlului – la Nădlac I era preconizat un timp de așteptare de 30 de minute, iar la frontierele Vărșand și Turnu se aștepta câte 10 minute.
Comentariile portalului
Foc de paie.
Adoptarea si legalizarea in forma initiala a codului caen 9969 ar rezolva o parte considerabila a economiei "la negru" Toti romanii mai mult sau mai putini neaosi stiu ca in Romania, (...)
Foarte mare discrepanta între rezultatele vizibile din/prin oraș și mărimea bugetului. Asta arată cât de slabi administratori sunt cei au condus și conduc orașul. Din pă (...)