Shoko Miyata, gimnastă în echipa Japoniei, a fost prinsă fumând și trimisă acasă de la Jocurile Olimpice Paris 2024
Shoko Miyata, în vârstă de 19 ani, a fost exclusă din echipa de gimnastică a Japoniei de la Jocurile Olimpice Paris 2024 pentru acuzații de fumat, încălcând codul de conduită.
Federația Japoneză de Gimnastică anchetează situația și se așteaptă să o trimită pe Miyata acasă din cantonamentul de la Monaco. Fumatul este ilegal în Japonia pentru persoanele sub 20 de ani.
Absența ei de la Jocurile Olimpice ar fi o lovitură pentru echipa care își dorește o medalie olimpică pe echipe. Miyata a câștigat bronz la bârnă și locul opt la individual compus la campionatele mondiale din 2022.
JGA şi echipa sa de la Universitatea Juntendo o vor intervieva pe Miyata şi vor verifica faptele odată ce aceasta se va întoarce în Japonia.
Miyata a câştigat medalia de bronz la bârnă şi a ocupat locul opt la individual compus, la campionatele mondiale din 2022.
Sportiva originară din Kyoto a câştigat primul său campionat naţional în luna aprilie şi a câştigat a treia Cupă NHK consecutivă în luna mai, obţinând primul său bilet pentru Jocurile Olimpice.













Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)