Hălmagiu: A furat o bicicletă pe care a dat-o la schimb pentru mai multe găini. Hoțul a mai spart un magazin alimentar și o farmacie





Un bărbat în vârstă de 60 de ani, din județul Mureș, a comis mai multe furturi pe raza localității Hălmagiu, fiind ulterior reținut de polițiști. Prima dată, bărbatul a spart geamul unui magazin alimentar de unde a furat băuturi alcoolice. Apoi, a pătruns într-o farmacie, după ce a forțat ușa cu o furcă, de unde a sustras mai multe produse dermato-cosmetice, iar într-un final a furat o bicicletă din curtea unui imobil, pe care a dat-o la schimb pe mai multe găini.
„La data de 1 aprilie, polițiștii Secției 10 Rurală Gurahonț au fost sesizați despre faptul că o persoană necunoscută ar fi spart cu o piatră geamul unui magazin alimentar din Hălmagiu, de unde ar fi sustras băuturi alcoolice, după care, cu o furcă, ar fi forțat ușa de acces a unei farmacii, de unde ar fi sustras mai multe produse dermato-cosmetice. Ulterior, din curtea unui imobil, ar mai fi sustras o bicicletă, pe care ar fi dat-o la schimb pentru mai multe găini.
În urma investigațiilor efectuate de polițiștii Secției 10 Rurală Gurahonț a fost identificat un bărbat de 60 de ani, din județul Mureș, care, în baza probatoriului, a fost reținut pentru 24 de ore, urmând a fi prezentat magistraților Parchetului de pe lângă Judecătoria Gurahonț cu propunerea luării de măsuri preventive. Cercetările sunt continuate sub supravegherea procurorului de caz, într-un dosar penal, întocmit pentru furt calificat”, a transmis IPJ Arad.
Citește și: Au furat roți în valoare de 10.000 de lei! Sunt reținuți pentru furt calificat
Comentariile portalului
Aha, dacă realizarilee sunt în funcție de datele dan biblie, probabil că autostrăzile se vor face până la apoca lipsă! Aia mare, sau mică, nu mai contează...
Poate nu ar strica să vă documentați ceva mai atent. Veți putea observa că procesiunile ortodoxe legate sau inspirate din viața lui Iisus (deci, inclusiv drumul crucii) (...)
Sa-mi spuna cineva de ce acesti calugari copiaza Via Dolorosa de la Romano Catolici. Biserica Ortodoxa nu are " Drumul Crucii" inclus in randuiala bisericeasca . In nici o carte de cult (...)