Un bărbat din Odvoș, transportat la Urgențe după ce i-a luat foc casa. Pompierii au lichidat incendiul





Pompierii militari ai Secției Bârzava au intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la o casă din localitatea Odvoș.
De asemenea, pentru optimizarea misiunilor de răspuns, din cadrul Detașamentului de Pompieri Arad a mai fost alocată o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD Terapie Intensivă Mobilă.
La sosirea echipajelor de intervenție incendiul se manifesta violent prin ardere generalizată la nivelul întregii construcții. În interiorul casei a fost identificată o victimă, un bărbat, în vârstă de 56 de ani, care prezenta arsuri la nivelul membrelor superioare și la nivelul feței, fiind conștient.
Incediul a fost lichidat. În urma flăcăilor au fost afectați aproximativ 100 mp acoperiș și 2 camere ale casei.
În urma evaluării medicale, victima a fost transportată la spital de către echipajul medical SMURD Terapie Intensivă Mobilă.
Cauza probabilă de producere a incendiului este în curs de stabilire.
Comentariile portalului
Aha, dacă realizarilee sunt în funcție de datele dan biblie, probabil că autostrăzile se vor face până la apoca lipsă! Aia mare, sau mică, nu mai contează...
Poate nu ar strica să vă documentați ceva mai atent. Veți putea observa că procesiunile ortodoxe legate sau inspirate din viața lui Iisus (deci, inclusiv drumul crucii) (...)
Sa-mi spuna cineva de ce acesti calugari copiaza Via Dolorosa de la Romano Catolici. Biserica Ortodoxa nu are " Drumul Crucii" inclus in randuiala bisericeasca . In nici o carte de cult (...)