Compania de Apă anunță o nouă serie de străzi care rămân fără apă, câteva ore, joi





Comunicat. Compania de Apă anunță o nouă tură de întrerupere a furnizării apei potabile, în data de 14.09.2023.
Întreruperile vor surveni în intervalul orar 09:00- 17:30, pe străzile: str. Odobescu, str. G. Tocilescu, str. Buciumului, str. Timotei Cipariu, str. Gorunului (între str. P. Rareș și str. Privighetorii), str. Petru Rareș – numere impare (între str. Gorunului și Calea Zimandului), str. Prunului (între str. Gorunului și Odobescu) și str. Vărădiei.
Măsura e luată pentru a asigura montarea contoarelor inteligente, cu citire la distanță.
„Rugăm utilizatorii să faciliteze accesul si recomandăm să își asigure, din timp, o rezervă de apă pentru consum și menaj”, transmite Compania de Apă Arad..
Comentariile portalului
Bună ziua. Nu vreți să vă spun eu?, că prea sunteți insistent. În apel, dr. Uzum a pierdut. Se așteaptă motivarea. Instanței. Pe de altă parye, (...)
Se stie bine; pe meleagurile mioritice are trecere cine striga mai tare. Mesajul rational prinde mai greu. Nasol va fi cand vor trebui gasite solutii la problemele care ne intereseaza (...)
Îmcep prin a vă spune că m-a bucurat comentariul dvs. Am avut, la un moment dat, tentația de a preciza că nu tuturor celor din diaspora le-am adresat aceste (...)