Autoturism furat în Italia, depistat la PTF Nădlac II





Comunicat. Poliţiştii de frontieră din cadrul Punctului de Trecere a Frontierei Nădlac II au depistat, la controlul de frontieră, un cetățean român care a încercat să treacă frontiera cu un autoturism marca DS 7 Crossback, estimat la valoarea de aproximativ 15.000 de euro, căutat de autorităţile din Italia.
În data de 04.07.2023, în jurul orei 16.30, în Punctul de Trecere a Frontierei Nădlac II, judeţul Arad, s-a prezentat pentru efectuarea formalităţilor de control, o persoană, cetăţean român de sex masculin, la volanul unui autoturism marca DS 7 Crossback, înmatriculat în Italia.
În urma verificărilor specifice, poliţiştii de frontieră au constatat faptul că autoturismul figurează în bazele de date ca fiind bun căutat pentru confiscare, alertă introdusă de autorităţile din Italia în luna mai a acestui an.
Bărbatul a declarat că nu avea cunoștință despre faptul că autoturismul figurează în baza de date ca fiind furat.
Drept urmare, autovehiculul (în valoare estimată de aproximativ 15.000 de euro) a fost indisponibilizat, în continuare fiind efectuate cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tăinuire, iar la finalizare vor fi luate măsurile legale ce se impun.
Comentariile portalului
Nu se potriveste absolut deloc aceasta apropiere politica - biserica. De ce nu a fost reprezentat Aradul de un doctor bun sau de un profesor de calitate sau un inginer (...)
Toți candidații la alegerile prezidențiale sunt cu Dumnezeu în gura, nu știu dacă și în suflet. Lipsește cel mai cel dintre toți, acela care adaugă (...)
= DUPA CE AU LUAT LUMINA ACUM INAPOI LA FURAT -- ASTA I CRESTINISMUL LA HAIMANALELE POLITICE ARADENE -- SCARBA MI E -- PANA SI CEREMONIA IN SINE A FOST O (...)