Aradul primăvăratic și plin de gropi
A venit primăvara peste Arad, au apărut și gropile în asfalt, e drept, unele mai mici, altele mai mari. De data aceasta atenția ne-a fost atrasă de multitudinea de gropi apărute pe șosea, toate în preajma liniilor de tramvai, pe traseul Boul Roșu-Teatru.
Atenția conducătorilor auto și reflexele acestora sunt testate la capacitate maximă pe traseul menționat. Și asta pentru că este dificil să eviți gropile apărute în asfalt. Eviți o groapă și inevitabil intri cu roata în alta. Iar dacă reușești să faci slalom printre ele, riști să-ți deteriorezi pneurile în liniile de tramvai care au devenit un real pericol, pe unele porțiuni șinele fiind ieșite deasupra asflatului. Tot la liniile de tramvai, în două locuri, pe strada Tribunul Dobra, din cauza gropilor din asfalt, între șine, au ieșit la iveală ceea ce par a fi traverse.
Întrebați dacă și când această porțiune de șosea va fi reparată, reprezentanții Primăriei Arad au precizat că se va interveni marți, 11 aprilie și miercuri, 12 aprilie, în vederea reparațiilor. Rămâne de văzut dacă vor fi făcute reparații la drum.



















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)