A furat portofelul unei minore de doar 14 ani. Bărbatul a fost reținut





Comunicat. La data de 26.01.2023, polițiștii Secției 3 Urbane Timișoara au reținut un bărbat, în vârstă de 37 de ani, bănuit de săvârșirea infracțiunii de furt calificat. Acesta a fost introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Timiș.
În fapt, la data de 26 ianuarie a.c., polițiștii Secției 3 Urbane Timișoara au fost sesizați prin apel 112, cu privire la faptul că, în cursul aceleiași zile, în jurul 16:56, un bărbat, în timp ce se afla într-un autobuz, care circula pe ruta Calea Torontalului – Gara de Nord – Calea Șagului din muniucipiu, ar fi sustras din buzunarul unei minore, în vârstă de 14 ani, portofelul în care avea o sumă de bani și un card bancar.
Ajunși la fața locului, polițiștii au depistat în stația de autobuz, din proximitatea Cimitirului Calea Șagului, un bărbat, în vârstă de 37 de ani, bănuit de săvârșirea faptei, acesta fiind condus la sediul secției de poliție pentru audieri.
Prejudiciul a fost recuperat în totalitate.
În urma probatoriului administrat în cauză, bănuitul a fost reținut pentru o perioadă de 24 de ore, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat, acesta fiind introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă din cadrul I.P.J Timiș.
Polițiștii continuă cercetările în vederea documentării întregii activități infracționale a bărbatului.
Comentariile portalului
Plangere la Politie si smardoiasul sa faca o vizita la Beciul Domnesc.
Cu mare regret am observat că nu ne mai frecventați.... din păcate, ceea ce nu ați înțeles la momentul în care a început să vă jignească (...)
Dacă are acceptul lui Falcă acest individ crede că poate să facă orice îl taie capul trebuie demolată această construcție ilegală și o amendă care să l usture chiar ș (...)