Și-a „înfipt” mașina într-un TIR la Lipova! Șoferul s-a urcat băut la volan





Comunicat IPJ Arad: La data de 16 octombrie a.c., în jurul orei 00.56, a avut loc un accident rutier în localitatea Lipova. Din cercetări a reieșit că un bărbat de 62 de ani, din localitatea Conop care conducea un autoturism pe un pod din localitatea Lipova, ajungând la intersecția cu D.N.7 a intrat în coliziune cu un autocamion în cuplu cu semiromorcă condus de un bărbat de 46 de ani, din localitatea Aiton, județul Cluj.
Testarea cu aparatul etilotest a indicat o alcoolemie de 0,57 mg./l. alcool pur în aerul expirat pentru conducătorul autoturismului, iar în cazul conducătorului autocamionului de zero. În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului, polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea tuturor cauzelor și împrejurărilor în care s-a produs accidentul.
Comentariile portalului
Aveți dreptate, nu am fost atent la toate amănuntele, am insistat pe idee. Într-un comentariu anterior însă apare și această informație. Ceea ce este chiar bine, ilustrâ (...)
Se pare că v-a scăpat un detaliu! Nu doar mai marele județului a fost cel dintîi la primirea luminii, ci chiar pupila sa a fost cel care (...)
Mai este o întrebare; de ce a secretizat cnsas nota!? Din articolul de pe g4media se înțelege ca cnsas e prima oară când face asta.