Arădean în vârstă de 18 ani, prins la furat. S-a ales cu dosar penal
Comunicat. Polițiștii Biroului de Ordine Publică au fost sesizați la data de 28 septembrie a.c., de către un bărbat, despre faptul că mai multe persoane îi sustrag bunuri din autoturismul personal, parcat pe strada Ioan Rațiu, din municipiul Arad.
La fața locului s-au deplasat de urgență polițiștii, care, în scurt timp au depistat un arădean de 18 ani, în timp ce alerga pe strada Liviu Rebreanu, din municipiu.
De asemenea, în urma investigațiilor efectuate au fost recuperate o parte din bunurile care ar fi fost sustrase din autoturism (respectiv o drujbă și un flex).
În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt, polițiștii continuă cercetările în vederea stabilirii cu exactitate a stării de fapt și luării tuturor măsurilor legale care se impun.

















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)