Au murit în războiul din Ucraina și doi fotbaliști
Federația Internațională a Fotbaliștilor Profesioniști (FIFPRO) a anunțat moartea a doi jucători ucraineni ca urmare a operațiunii militare a Rusiei în Ucraina, a scris în ediția de ieri revista spaniolă Marca.
Vitalii Sapylo (21 ani) și Dmitri Martinenko (25 ani) și-au pierdut viața în luptă. Sapylo a făcut parte din echipa de tineret a lui FC Karpatî Liov și, după cum a făcut public clubul său, a murit vinerea trecută.
Martinenko, care a jucat pentru FC Gostomel, a murit după ce bombele rusești i-au lovit casa în timpul unuia dintre atacuri. A pierit și mama lui, iar sora în vârstă de doar 7 ani e în stare gravă la spital, scrie Gazeta Sporturilor.


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)