A lovit un biciclist cu mașina, apoi a fugit de la fața locului. Șoferul vinovat era într-o stare avansată de ebrietate





Comunicat. Polițiștii Biroului Rutier cercetează un bărbat de 34 de ani, din comuna Livada, care la data de 17 iulie a.c., ar fi condus un autoturism pe strada Banu Mărăcine, din municipiul Arad, iar la trecerea de pietoni ar fi accidentat un biciclist care traversa strada pe marcajul pietonal, conducătorul auto continuându-și deplasarea.
Ulterior bărbatul a fost depistat de polițiști, iar testarea cu aparatul etilotest a indicat o alcoolemie de 1,55 m.g./l alcool pur în aerul expirat.
De asemenea și biciclistul a fost testat cu aparatul etilotest, iar în cazul acestuia rezultatul a fost negativ.
În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii de infracțiuni la regimul circulației rutiere.
Comentariile portalului
Ca respect pentru munca DVS de documentare, chiar dacă ați greșit din nou contextul. De două ori cel puțin. Prima dată când nu observați că (...)
Discurs de ni-no, ni-no a domnului Georgică. S-au rușinat și suveranistii lor de okoshu nostru, protejatu' la Piticul Diliu Pinocchio.
CONTEXT, contexte, s. n. 1. Fragment dintr-o scriere în cadrul căruia se găsește un cuvânt, o expresie, un pasaj etc. interesant. ♦ Text, cuprins. 2. Fig. Conjunctură, circumstanță. – Din (...)