O dronă și-a imortalizat sfârșitul, filmând erupția unui vulcan prea de aproape | Video





O dronă care filma erupția vulcanului islandez Fagradalsfjall s-a prăbușit când a ajuns deasupra craterului vulcanic, însă a surprins fenomenul până în acel punct.
Drona era pilotată de un utilizator de YouTube, Joey Helms, care încerca să obțină imagini cu râul de lavă, scrie BBC, citat de Digi24.
Până să fie distrusă, drona a filmat râul de lavă și a ajuns până în dreptul craterului, surprinzând imagini impresionante. La un moment dat, când ajunge deasupra craterului, drona începe să piardă altitudine și este stropită de lavă, iar filmarea se întrerupe.
Vulcanul Fagradalsfjall a început să erupă în luna martie. Mii de oameni au vizitat zona în ultimele două luni, pentru a urmări erupția.
Comentariile portalului
din pacate nu este doar o poveste…este cosmarul realitatii in care ne regasim foarte multi…
Parasca a fost profesor pentru sute, poate chiar mii de politisti din intreaga lume. Ce cauta el in politica?
Nu se potriveste absolut deloc aceasta apropiere politica - biserica. De ce nu a fost reprezentat Aradul de un doctor bun sau de un profesor de calitate sau un inginer (...)