Vacanța școlară suspendă mai multe curse de autobuz și linii de tramvai în municipiu și județ





Compania de Transport Public Arad anunţă publicul călător că, începand cu data de 2 aprilie, pe perioada vacantei scolare, se vor face următoarele modificări:
Traseul Arad – Felnac se suspendă.
Traseul Turnu – Arad: se suspendă cursa cu plecare 6:24 și 14:20 din Arad, respectiv returul de la 7:00 și 15:00 din Turnu.
Traseul Fiscut – Arad: se suspendă cursa cu plecare din Arad la 6:50 și 13:05, respectiv returul din Fiscut la 6:40, 07:38 și 13:55.
Traseul Zărand – Arad: se suspendă cursa cu plecare de la 6:33 din Zărand și returul 14:15 din Arad.
Traseul Sântana – Arad se suspendă.
Traseul Utviniș – Arad: se suspendă cursa cu plecare de la ora 7:10 din Utviniș și returul de la 14:15 din Arad.
Traseul Pecica – Sederhat – Arad se suspendă.
Traseul Mailat – Arad se suspendă.
De asemenea, toate cursele școlare din zona Sebis, Ineu, Gurahont, Savarsin, Chisineu Cris, Santana, Pecica se suspendă în această perioadă.
Tramvaiele
Linia 41 Piața Romană – Bujac: se modifică ora de plecare, în loc de 7:20 va fi 7:30 din Bujac, respectiv în loc de 7:45 va fi ora 8:00 în Piața Romană.
Linia 48 „Billa” – ANL – „Real” se suspendă cursa cu plecare de la ora 18:15 de la fostul supermarket Billa (actual Supeco) și returul 18:36 de la fostul Real (actual Remarkt).
Linia 49 Caraimanul – Constituției – Caraimanul – Ogorului – Caraimanul se suspendă.
Linia 60 Piața Romană – Concordiei se suspendă.
Linia 10 (Piața Romană – Vladimirescu și retur) se suspendă.
Modificările intră în vigoare de vineri, 2 aprilie și vor dura timp de o lună, pe parcursul vacanței școlare.
Comentariile portalului
Nu doar viceprimare aceste primării ar trebui desființate cu totul nu se justifică Plus că au foarte mulți angajați care sunt îi Taie frunze la câ (...)
Strategie culturala...Aveti umor. Unde e vorba de bani,chiar putini,hop si falcosu,ca si musca la rahat. Pic cu pic se face plinul pentru famiglie.
Hai sa mai spalam niste bani. Statistic, cate bilete s-au vandut la cate proiectii? Ca mi sevpar umflate declaratile. Domnul Falca stie sa citeasca? Ca pare cam pierdut...costumul ala (...)