O arădeancă a fost prinsă cu portbagajul plin cu artificii





Comunicat. Polițiștii Biroului de Ordine Publică, aflându-se în filtru la intrarea în municipiu împreună cu luptători ai Serviciului pentru Acțiuni Speciale, au oprit pentru control, în seara zilei de 17 noiembrie, un autoturism care se deplasa dinspre Timișoara, condus de o arădeancă de 21 de ani.
În urma controlului autoturismului, în portbagaj au fost depistate două baterii de artificii 64 de focuri și o baterie de artificii 84 de focuri, pentru care tânăra nu a putut prezenta documentația legală.
Materialele explozive au fost ridicate în vederea confiscării, în cauză fiind întocmit un dosar penal pentru transportul de materii explozive fără drept, în conformitate cu prevederile Legii 125/1995 R.
Comentariile portalului
RomaniaFilm iar deraiezi. Nu am susținut niciun plăvan și niciun covrigar. Spre deosebire de tine , care ești un fanatic susținător al tripletei Piticul Diliu-Golanul-Javrila Nu (...)
Doar pare. Puteți fi ceva mai precis? Ce "cstastrofă care urmează" susțin eu? Cât despre presupunerea dvs. potrivit căreia aș vrea să "mă dau bine" pe (...)
Violenta verbala nu e cu mult sub cea fizica si faptul ca jigniti 100% din cei 47% de votanti non-Nicusor spune si asta multe d-le Marginean, recte "Să se uite cine sunt (...)