Beat și fără permis de conducere, un bărbat a fost prins de polițiști conducând
Comunicat. Polițiștii orașului Sebiș au depistat ieri, în trafic, un bărbat de 42 de ani, din Vârfurile, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității, fără a deține permis de conducere. De asemenea, în urma testării cu aparatul alcooltest a rezultat o alcoolemie de 0,40 mg./l alcool pur în aerul expirat.
Conform procedurii s-a dispus recoltarea de probe biologice pentru stabilirea alcoolemiei, în cauză fiind întocmit un dosar penal pentru conducere fără permis și sub influența alcoolului.

















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)