Informare meteorologică: Vestul țării este sub semnul ploilor torențiale și al furtunilor
Administrația Națională de Meteorologie a emis, miercuri dimineața, o informare meteorologică de ploi torențiale și furtuni, valabilă pentru vestul, nord-vestul și centrul țării, precum și pentru zonele de munte. Avertizarea este în vigoare de miercuri până joi seara, conform Mediafax.
Potrivit informării meteorologice, începând de miercuri, ora 12.00, până joi, ora 22.00, în vestul, nord-vestul și centrul țării, precum și la munte, mai ales în zona Carpaților Occidentali și în jumătatea nordică a Carpaților Orientali, se vor semnala averse ce vor avea și caracter torențial, descărcări electrice, intensificări ale vântului ce pot lua aspect de vijelie și izolat căderi de grindină.
Cantitățile de apă vor depăși 15…25 l/mp și pe arii restrânse 35…40 l/mp.
sursa: stiripesurse


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)