N-ai documentu’, n-ai lemnu’ !
Comunicat. Polițiștii Secției nr. 2 au sancționat un bărbat care transporta lemne fără documente legale.
Polițiștii au depistat ieri, în trafic, o autoutilitară cu lemne, condusă pe strada Vrancei de un bărbat de 30 de ani, din Felnac. În urma verificării documentelor de transport s-a constatat că avizul pentru materialul lemnos transportat (0,75 metri cubi specia fag și 0,25 metri cubi specia plop) este expirat.
Materialul lemnos a fost indisponibilizat în vederea continuării cercetărilor, bărbatul fiind sancționat contravențional cu amendă în valoare de 5.000 de lei, conform Legii 171/2010.


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)