Programul ceremoniei dedicate Zilei Unirii Principatelor Române
Ziua Unirii Principatelor Române, 24 ianuarie, va fi marcată de Instituția Prefectului – Județul Arad printr-o ceremonie organizată în municipiu, pe platoul din fața Palatului Administrativ, în data de 24 ianuarie 2019, începând cu ora 9:00. Evenimentul va începe cu intonarea Imnului Național al României și va continua cu un ceremonial religios oficiat de către Înaltpreasfinția Sa Părintele Timotei Seviciu, Arhiepiscop al Aradului, împreună cu un sobor de preoți din Arhiepiscopia Ortodoxă Arad și preotul militar al Garnizoanei Arad. Ulterior va fi rostită o alocuțiune privind însemnătatea zilei de 24 ianuarie, la finalul ceremoniei asistența urmând a fi invitată să se prindă în Hora Unirii.
La eveniment sunt invitați să participe, alături de oficialități, toți arădenii care doresc să marcheze importanța Unirii Principatelor Române, la 160 de ani de la înfăptuirea acesteia. Alăturat vă transmitem programul manifestărilor.

















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)