Trupa Teatrix prezintă în avanpremieră spectacolul „Borgia, comedie contemporană”
Trupa Teatrix vă invită miercuri, 21 martie, la avanpremiera piesei „Borgia, comedie contemporană”, după Thomas Gunzig. Spectacolul în regia profesoarei Gabriela Pavel va avea loc în Sala festivă a Palatului Copiilor, cu începere de la ora 19:30.
„Vă invităm să intrați în casa unei familii, să deschideți ușile închise cu lacăte și să explorați camerele interzise, să urmăriți disfuncțiile din spatele unei măști a normalității. O poveste de căutare a familiei ideale”, spune prof. Gabriela Pavel despre acest spectacol.
Din distribuție fac parte: Andreea Maier, Timea Fekete, Ligia Cristea, Sergiu Boloș, Alesia Madoșa, Andrei Gabor, Marius Boboc, Călina Creștin, Ana Căprariu, Radu Căprariu și Antonia Nicoraș.
Intrarea este liberă!


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)