Trei minori din Nădlac, cercetați pentru furt calificat
Polițiștii orașului Nădlac cercetează trei minori care au furat din autoturisme.
Polițiștii cercetează trei minori, cu vârste între 8 și 12 ani, din Nădlac, care au fost depistați în flagrant, la data de 8 ianuarie, în timp ce încercau să sutragă diferite bunuri dintr-un autoturism parcat pe strada George Enescu, din localitate, folosindu-se de chei potrivite.
În urma verificărilor efectuate de polițiști s-a stabilit că minorii ar fi sustras atât cheia autoturismului în cauză cât și ale altor vehicule de pe raza localității, din care ar fi urmat să sustragă ulterior diferite bunuri, în vederea valorificării acestora.
Pe numele celor trei minori au fost întocmite dosare de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat, polițiștii continuând cercetările pentru documentarea întregii activități infracționale a celor în cauză.

















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)